– Strekningene har i dag varierende og til dels dårlig standard, som skaper problemer for effektiv transport. Det er stedvis dårlig bæreevne og flere partier med telehiv, spor og ujevnheter. Det fører til kraftig redusert kjørehastighet, dårlig trafikksikkerhet og utfordrende forutsigbarhet i planlegging av vareleveranse, sier statsråden.
– En gledens dag
Prosjektet har en kostnadsramme på 520 millioner kroner. Anbudet går ut i vår, og i løpet av året skal kontrakter skrives slik at arbeidet kan komme i gang våren 2023. Det skal bygges helt ny vei på siden av dagens E6.
Hvis alt går etter planen vil trafikken kunne åpnes på strekningene høsten 2024, og da legges det til grunn at det skal være sammenhengende 90-sone fra Reinfjellnasen i nord, til trøndelagsgrensen i sør.